Vše skladem
ihned expedujeme
Doručení do 24h
po celé ČR
Garance kvality
100% lidské vlasy
+420 776 605 477
info@hotstyle.cz
Správná péče o Vaše prodloužené vlasy je zásadní proto, aby vám vaše příčesky vydržely dlouho v dobré kondici. Obecně je jednodušší péče o clip in vlasy než o vlasy aplikované permanentními metodami (micro ring, keratin, tape in apod.). Důvod je prostý, clip in vlasy se tak rychle nemastí, protože si je často sudáváte a navíc nejsou ani tolik namáháné, protože je neumýváte spolu s vlastními vlasy a ani s nimi nespíte.
!Pozor!
Péče o kudrnaté příčesky se od péče o rovné nebo vlnité příčesky mírně liší. Je to proto, že kudrnaté vlasy jsou více namáhány již ve výrobě a je tedy nutné jim věnovat ještě větší péči a opravdu kvalitně je hydratovat.
Na vlasy užívejte pouze profesionální vlasovou kosmetiku, která svým složením dokáže vlasům zajistit potřebné živiny. Opravdu silně nedoporučujeme používání vlasové kosmetiky z drogerie. V naší nabídce najdete námi ověřenou a vyzkoušenou kosmetiku. Profesionální vlasové kosmetiky je však na trhu nepřeberné množství. Obecně doporučujeme užívání hydratačních šamponů, kondicionérů, masek a bezoplachové péče.
!Pozor!
Pokud máte aplikovány tape in vlasy, nejsou vhodné šampony s olejovou složkou. Olejová složka by mohla poškodit lepidlo ve spoji a vlasy by vám mohly sklouzávat.
Vlasy nikdy nečešte mokré, netahejte za ně, při rozčesávání postupujte opatrně a postupně od konečků. Zvažte také použití kartáče speciálně určeného pro prodloužené vlasy. Tyto kartáče mají svůj design navržen tak, aby vlasy při rozčesávání co nejméně namáhaly a nedocházelo k nežádoucímu tahání a cuchání vlasů.
!Pozor!
Kudrnaté vlasy češeme naopak vlhké. Na česání využijte hřeben s řídkými velkými zuby a také vyživující sérum nebo vlasový olej.
Clip in příčesky nikdy nemyjte připnuté. Vlasy je třeba mýt odepnuté a postupně každý pás zvlášť. Šampon do vlasů jemně vmasírujte, postupujte po směru růstu vlasů (ke konečkům), dejte pozor abyste vlasy necuchali. S kondicionérem můžete postupovat stejným způsobem. Časté mytí může vlasy vysušovat, doporučujeme proto mýt je střídmě. Občas nezapomeňte aplikovat (ideálně hydratační) masku na vlasy.
Vlasy umývejte ve sprše v záklonu hlavy. Šampon vtírejte jemně, především ke kořínkům, vyhněte se krouživým pohybům, abyste vlasy zbytečně nezacuchali. Kondicionér vmasírujte hlavně do délek a ke konečkům, ke kořínkům nepatří. Vyhněte se také spojům.
!Pozor!
Než budete aplikovat kondicionér nebo masku do vlasů, nejdříve z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu. Pokud je ve vlasech příliš přebytečné vody, vyživující kosmetika nemá šanci vlasy hloubkově hydratovat a výsledek by potom nemusel být takový, jaký si přejete.
Po umytí vlasy promačkejte ručníkem, nikde je nedrhněte! Po uschnutí vlasů můžete do konců nanést vlasový olej.
!Pozor!
U kudrnatých vlasů byste měli po uschnutí ke konečkům vmasírovat olej vždy!
Před jakoukoli tepelnou úpravou byste měli vlasy ošetřit přípravkem chránícím proti vysokým teplotám. Pokud Vám to situace dovolí, vlasy nechte proschnout volně, nebudete je tím vystavovat námaze navíc. Fénovat vlasy samozřejmě můžete, ale vždy myslete na to, že nižší výkon a studenější vzduch je vždy lepší, vlasy tak nemusí odolávat příliš vysoké teplotě.
!Pozor!
U tape in vlasů se vyhněte dlouhému míření fénem na jedno místo a to hlavně u spojů, teplo by mohlo narušit spoje a vlasy by se mohly uvolnit. Vlasy můžete také žehlit a kulmovat. Nejvyšší doporučená teplota pro tento typ stylingu je 180°C. Před úpravou na vlasy naneste prostředek pro ochranu proti teplu, jak uvádíme výše. Pokud budete vlasy tepelně upravovat často, myslete na to, že vlasy jsou teplem více zatíženy a potřebují tedy kvalitní a častější hydrataci.
!Pozor!
Kudrnaté vlasy tepelně neupravujte, jsou opravdu velmi náchylné na vysušení a tepelné úpravy by mohly nadělat více škody než užitku.
U příčesků z pravých vlasů je samozřejmě možné vlasy barevně tónovat. Pro barvení příčesků z pravých vlasů vždy používejte profesinální kadeřnické přípravky, nikdy ne ty z běžné drogerie. Pokud s barvením nemáte žádné zkušenosti, vyzkoušejte si, jak barva působí nejdříve na tenkém pramínku. Pokud si sama vlasy barvit netroufáte, můžete je samozřejmě k barvení svěřit do rukou zkušeného kadeřníka. V případě permanentních metod je vždy lepší vlasy barvit před aplikaci, jednak bude práce pohodlnější a také nehrozí, že byste omylem při barvení poškodili spoj.
Pokud víte, že vlasy budete tónovat, vyberte si světlejší odstín, který budete následně ztmavovat. Zesvětlování příčesků opravdu silně nedoporučujeme, zesvětlování vlasy nadměrně vysušuje a nevratně poškozuje vlasová vlákna.
Pokud potřebujete ve vlasech potlačit žluté tóny, můžete na ně použít silver šampon (opět apelujeme na to, aby se jednalo o profesionální přípravek na vlasy). Silver šampon však vždy smíchejte s klasickým šamponem 1:1 a po nanesení na vlasy šampon nenechávejte působit a ihned ho smyjte. Vyhnete se tím příliš agresivnímu působení silver šamponu a následnému fialovému nádechu ve vlasech a jejich poškození. Samozřejmě, pokud potřebujete žluté tóny potlačit ještě více, můžete postup opakovat.
Clip in vlasy na noc vždy odepínejte, vyhnete se jejich zacuchání a poničení, navíc sponky by Vás nepříjmně tlačily. Pokud máte vlasy aplikované permanentní metodou, na noc je můžete splést do copu, případně je stáhnout alespoň do culíku, předejdete tím zbytečnému zacuchání.
S clip in vlasy můžete sportovat, nicméně vždy zvažte, zda to pro Vás bude pohodlné. V případě že si vlasy na sport chcete nechat připnuté, sepněte je do culíku či spleťte do copu. Na plavání si clip in vlasy sundávejte vždy. V případě vlasů aplikovaných permanentní metodou vlasy vždy spleťte do copu čí stáhněte do culíku.
Na dovolené u moře vlasy ošetřujte přípravkem proti poškození slanou vodou a UV záření, po koupání vlasy vždy večer umyjte abyste se zbavili zbytků soli ve vlasech. Při plavání vlasy stáhněte do culíku nebo si zapleťte cop, u clip in vlasů uděláte nejlépe, pokud si je na plavání odepnete. Nebojte se, že by Vám micro ring kroužky nebo clip in sponky dělaly problémy při kontrole na letišti. Při průchodu bránou nepípají, nemusíte se tedy obávat nepříjemností před odletem.